"שירת הקונטרה טנור"

אירועים, כללי — מאת בתאריך 25 באוקטובר 2016 8:55

אנסמבל סולני תל אביב בקונצרט ראשון בסדרה הקלאסית הגדולה יארח את זמר הקונטרה-טנור הבינלאומי אנדראס שול (גרמניה).

330px-andreas_scholl_2010

אנדריאס שול קד קידה ב-2010

 שיתוף הפעולה הפורה בין שול לאנסמבל, בניצוחו של ברק טל מנהלו המוסיקלי, עם קונצרט מפתיע ומרענן המשלב בין ישן וחדש, בין מוסיקה בארוקית מסורתית, ממגרשו הביתי של שול, למוסיקת עולם, צבעונית ומגוונת.
בתוכנית הקונצרט שול והאנסמבל יבצעו מיצירותיו של באך, ויואלדי, ארוו פארת' ושירי עם אנגליים.

חיפה: מוצ"ש, ה- 29 באוקטובר, אודיטוריום רפפורט, בשעה  20:30

תלאביב: יום א', ה- 30 באוקטובר, מרכז ענב, בשעה  20:30

 images

המנצח, המנהל המוסיקלי והמייסד של אנסמבל סולני תל אביב ברק טל

אנסמבל סולני תל אביב, בניהולו המוסיקלי של ברק טל, פותח את הקונצרט הראשון בסדרה הקלאסית הגדולה עם "שירת הקונטרה טנור" בניצוחו של טל, שיתקיים ב 29 באוקטובר בחיפה, ולמחרת ב 30 באוקטובר בתל אביב.

בקונצרט  יארח האנסמבל את זמר הקונטרה-טנור הגרמני, מהמובילים בעולם – אנדראס שול, (Andreas Scholl ) שידוע בהתמחותו במוסיקה מתקופת הבארוק. שול חוזר לשתף פעולה עם האנסמבל בפעם השלישית, בקונצרט עשיר ומיוחד ששובר את המסגרות הקלאסיות.

בתוכנית הקונצרט, אנדראס שול וברק טל, משלבים כוחות בהרמוניה מוסיקלית, בין ישן וחדש, בין בארוקי מסורתי למוסיקת עולם חוצה גבולות וסגנונות. התוכנית תיפתח ברפרטואר בארוקי מהמאות ה- 17, 18 המגרש הביתי של שול, עם יצירות של המלחינים הגדולים באך וויואלדי. בין היצירות, קנטטה 54 של באך ו"סטבט מאטר" של וויואלדי. מכאן יעביר שול את הקהל מהמוכר והידוע – למחוזות מוסיקליים שונים מהמאה ה- 20, ויבצע עם האנסמבל  יצירות של המלחין האסטוני ארוו פארת' ושירי עם עליזים מאנגליה.
כמיטב המסורת-  גם בקונצרט זה צפויה הפתעה מיוחדת לקהל!

אנדראס שול- זמר קונטרה-טנור בינלאומי, מופיע בקונצרטים ואירועים ברחבי העולם עם התזמורת הגדולות ביותר ביניהן, הפילהרמונית של ברלין, הפילהרמונית של ניו יורק, התזמורת הסימפונית של בוסטון ועם תזמורות הבארוק המובילות בעולם. שול הקליט במהלך השנים סדרת אלבומי סולו יוצאי דופן עם שיתופי פעולה שונים. בצעירותו למד עם קידריך צ'רבובן והתקבל, ללא תואר, בשל כישרונו היוצא דופן ל"סקולה קנטורום בבזל", שם למד תחת ריצ'ארד לוויט ורנה ג'ייקובס. הוא התמחה במוזיקת בארוק ולימים הפך להיות ממשיך דרכו של מורו לוויט וללמד במוסד הנחשב. התפקיד האופראי הראשון בו הטביע את חותמו היה יוליוס קיסר של הנדל, וביצע תפקיד מוצלח כבֶּרְטארידוֹ ב"רוֹדֶלינְדָה" של הנדל – בו זכה לביקורות נלהבות. שול הוא אמן זוכה פרסים, ביניהם פרס ECHO  היוקרתי.

ברק טל, המייסד והמנהל המוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב משנת 2001 הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים ובשידורי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובאירופה. כמנהל מוסיקלי של האנסמבל, טל שיתף פעולה עם גדולי הסולנים הבינלאומיים, וכמנצח אורח הופיע עם מרבית התזמורות בארץ ותזמורות בגרמניה, ברוסיה, בפולין, באסטוניה, בפינלנד, ונוספות.
בשנת 2012 מונה ברק טל למנהל המוסיקלי של מקהלת זמרי קולגיום, תפקיד בו כיהן במשך כשנתיים.
ברק מקדיש מזמנו לעבודה עם מוסיקאים צעירים ובחינוך מוסיקלי.

בעונת הקונצרטים החדשה 2016-2017, האנסמבל ממשיך לארח ולשתף פעולה עם ה שמות הגדולים בתחומם, את הכנר הווירטואוז איתמר זורמן, את הסופרניות הנפלאות יעלה אביטל ועינת ארונשטיין ואת זמר הקונטרה טנור אלון הררי. האנסמבל יבצע את הסטבט מאטר המוכר והאהוב של פרגולזי ושתי יצירות בבכורה עולמית – של המלחינים הישראליים בעז בן משה וזיו קוז'וקרו. במסגרת הסדרה "קצת אחרת", יבוצעו אריות מפורסמות מהבארוק לצד שירים ישראליים בעיבוד חדשני ומקורי לשלישיית ג'אז ותזמורת, קונצ'רטו לשמונה ידיים עם רביעיית הפסנתרנים "מולטיפיאנו" וגם, יצירה חדשה לפסנתר ותזמורת של יצחק ידיד בבכורה עולמית ועוד.

 

קונצרט 1 –"שירת קונטרה טנור"

מנצח: ברק טל.

סולן: אנדראס שול  – קונטרה טנור.

בתוכנית:

י"ס באך – קנטטה 54

ויולדי – סינפוניה למיתרים

ויולדי – Introduzione al miserere
ויואלדי – סטבט מאטר.

אין תגובות

התגובה הראשונה יכולה להיות שלך

השארת תגובה