קפיצות ואימון בטרמפולינה Bellicon – 'אופק חדש' לאורח חיים בריא! חשוב להכיר!

בריאות, כללי — מאת בתאריך 22 בפברואר 2017 2:55

מה דעתכם על קפיצה על טרמפולינה? הגיוני לצעירים כמונו לקפוץ? התשובה היא כן בוודאי, לא רק מומלץ, אלא גם חשוב במיוחד!

טרמפולינה חדשנית עם רצועות בנג'י ומשטח קפיצה גמיש, לשיפור שיווי משקל, בעיות ברכיים, קורדינציה בין שרירית, אימון לב ריאה, מניעת בריחת צפיפות עצם, חיזוק רצפת אגן  ובנוסף לכל, הנאה צרופה!!!  

טרמפולינה שיטת אימון לאורח חיים בריא. מאת: רות ברונשטיין: אזרחים ותיקים

טרמפולינה שיטת אימון לאורח חיים בריא. מאת: רות ברונשטיין: אזרחים ותיקים

גב' דנה אדלר ראש תחום פיזיולוגיה במכון וינגייט ומנחה קבוצות מציינת: "הטרמפולינה מוצר חדש ואיכותי, המשמש לשיפור מצב בריאותי, מתאים למגוון אוכלוסיות ולאנשים ברמות כושר שונות. לטפול בצפיפות עצם, לחזוק שיווק משקל, קואורדינציה, בעיות ברכיים, קואורדינציה בין שרירית -תיאום בין מפרקים ושרירים שונים הפועלים בתנועה, תדירות ומהירות הולכת האות החשמלי. כל היתרונות הללו של הטרמפולינה מוגנים מדעית".

החידוש בטרמפולינת בליקון  טמון בכך שאינה בנויה על קפיצים אלא רצועות בנג'י המסייעים לקפיצה רכה ובטיחותית. הטרמפולינה סופגת זעזועים, יתרון וחידוש עצום מאחורי פתוח טכנולוגי זה לאיכות חיים מדהימה. תמונה אחת שווה אלף מילים… התנסיתי בסדנת אימון על טרמפולינה ויצאתי מרוצה ובעיקר שמחה ואנרגטית! מדובר בפעילות משחררת, בטיחותית ומועילה. שיטה ייחודית לאימון סיבולת לב ריאה בשילוב של הנאה צרופה.

מסתבר שעשר דקות בקפיצות על טרמפולינה שורפות כמות קלוריות כמו חצי שעת ריצה. התרגילים על האביזר עובדים על כל שרירי הגוף ובונים כתוצאה מכך, גוף חטוב, חזק ובריא.

גב' דנה אדלר מוסיפה שההסבר לכך הנו פיזיולוגי. במחקר על הגוף, הטרמפולינה נותנת מענה נרחב. כלי ידידותי העונה על צרכים רבים לפעילויות: שיפור לב ראיה, יציבות מפרקית, טיפולי חיזוק שרירים, ברכיים. התמדה באימונים בטרמפולינה איכותית זו משפרת את שיווי המשקל, מפעילה את מערכת חילוף החומרים בגוף ומצוינת לסובלים מעצירות כרונית, מסייעת בתפקוד תקין של בלוטת התריס, מחזקת את המערכת החיסונית ומאטה את תהליך ההזדקנות של הגוף.

להזכירכם!! שריר זו יחידה מוטורית. קיימים השפעות מהקפיצה על מערכת השריר, גיוס יחידות מוטוריות ושרירי קרקעית האגן.

עצם וחלל העצמות – "צפיפות העצם" תהליך דלדול הסידן בגוף, תופעה שמתרחשת בגוף, בד"כ מעל גיל 50 מצריכה בדיקה. הקפיצות גורמות לתהליך האטה והאצה, כח הגרביטציה משמעותי, כלומר שימוש בכח ובלימה נמוכה, קפיצה שאינה יוצרת זעזוע אלא בלימה במצע גמיש, הקפיצה יוצרת העמסה אנכית של שלושת כוחות פיזיולוגיים למנגנון התכווצויות של השריר כאשר רקמת חיבור השריר תפקידה נשיאת משקל, הגנה על איברים, תנועה, ייצור דם. תפקיד ביוכימי, העצם מהווה מחסן למינרלים לכן חשוב לעסוק בספורט המונע דלדול עצם ובריחת סידן (אוסטאופורוזיס – osteoporosis)

מניעה וטיפול באוסטאופורוזיס באמצעות הטרמפולינה: 

להשגת צפיפות עצם מרבית בתום הגדילה של גופינו, למניעת איבוד עצם.(בריחת סידן) ולטיפול בחולים עם אוסטאופורוזיס מוכחת.

טרמפולינה יכולה לתרום מניעת בריחת צפיפות העצם לכן חשוב לשמור על תזונה עם סידן פעילות גופנית ובקפיצית בפרט.

בעצם הוצאה אנרגטית מצטברת בנוסף לעצם המתחזקת ומונעת פציעות בגלל האלסטיות וההשפעה על כל הגוף.

האם כדאי לקפוץ?? מסקנות ממחקרים כן ודווקא בגלל סכנת נפילה הנפוצה בעיקר בגיל השלישי

יתרונות מאימון בטרמפולינה; 

-הקלה בנשיאת משאות. ביצוע תנועות עם עייפות מצטברת. שיפור יציבה. עליה בצפיפות היצם שיפור סרקולציה

-אימון בטרמפולינה מתאים לכל הגילאים, לנשים וגברים, לילדים ונוער.

אפשרות נרחבת לביצוע תרגילים יחודיים גם ללא אפקט הקפיצות בגלל  מבנה הטרמפולינה, ושמיעת מוזיקת רקע בהתאם לאווירה.

הטרמפולינות Bellicon  הגרמני משווק ע"י חברת "אופק חדש" המתמחה בשווק מוצרים לאורח חיים בריא.  מייבאים ומשווקים מותגים מובילים לשיווק מוצרי איכות חיים כמו כלי בישול בריא, מסחטות, ייבוש פירות ועוד

טרמפולינה Bellicon משתלבת בטיפולי פיזיוטרפיה, ופופולרית באימוני ספורט שונים ובינלאומיים לאימון תומך

הפופולאריות של טרמפולינת Bellicon באה לידי ביטוי גם בתחומי ספורט שונים. ספורטאים רבים ברחבי העולם בתחומים שונים כגון כדורגל, כדורסל, איגרוף ועוד משתמשים בטרמפולינת Bellicon כאימון תומך.

 

טרמפולינת Bellicon  בהרכבה אישית, בגדלים שונים ובחוזקי רצועות בנג'י משתנים לבחירה לכל מקום שתבחרו, לחצר, לבית, למשרד, לגן, לבית גיל הזהב, לבית אבות…

הטרמפולינה מודולרית, מתקפלת לאחסון מהיר, במגוון צבעים כולל רצועות הבנג'י. וניתן להוסיף להם מעקה בטיחות להגברת הבטחון ומורי ספורט נלווים.

טרמפולינה שיטת אימון לאורח חיים בריא. מאת: רות ברונשטיין: אזרחים ותיקים

טרמפולינה שיטת אימון לאורח חיים בריא. מאת: רות ברונשטיין: אזרחים ותיקים

קבלו סדנאות אימון פונקציונלי על טרמפולינת Bellicon, הראשונה מסוגה בישראל, חינם ב"אופק חדש" עם מאמנת הטרמפולינה הבכירה יפה יפתח וולנסקי.

למידע, רכישה או  הרשמה:   www.newhorizon.co.il אופק חדש 1-700-70-2009 

 

 

תגיות: , , , , , , , , , , ,

אין תגובות

התגובה הראשונה יכולה להיות שלך

השארת תגובה