יתרונות דיור מוגן לחברה ואיכות חיים.

בריאות, כללי — מאת בתאריך 8 בינואר 2018 21:54

המציאות מוכרת: תוחלת החיים עולה, אנשים חיים הרבה מעבר לתקופת העבודה שלהם, חלק מאתנו, האזרחים הוותיקים, מאבדים מהספונטניות, חלקנו כבר לא נוהגים – דבר היוצר קושי בנגישות, ולצערנו, לא אחת, אנו נאלצים להיפרד מחברים, שכנים ואולי בן או בת זוג.

אבל "לא טוב היות האדם לבדו" אמרו חכמים, במיוחד לאור העבודה כי אנו יצורים חברתיים הזקוקים לקשר, לחברה וליחסי גומלין. דיור מוגן מספק את הצורך הבסיסי של האדם לחיי חברה וקהילה ומשנה את  תפיסת המגורים של האדם המבוגר.

אחוזת ראשונים דיור מוגן, אזרחים ותיקים

אחוזת ראשונים דיור מוגן, אזרחים ותיקים

'אחוזת ראשונים', בית דיור מ'רשת אחוזות רובינשטיין', הוא אחד מבתי הדיור המוגנים היוקרתיים והוותיקים בארץ (נוסד ב- 1996). הרשת מובילה את תרבות דיור המוגן בישראל, בשל החזון של מייסדיה.

בראיון עם מנכ"ל אחוזת ראשונים, מר עודד מור, התוודענו לייחודה ולהצלחתה  של אחוזת ראשונים

אחוזת ראשונים דיור מוגן, אזרחים ותיקים

אחוזת ראשונים דיור מוגן, אזרחים ותיקים

לסיור ואירוח באחוזה, אשר כולל בוקר מוזיקלי מהנה, מופע שירים של הזמרת מיקי זהבי, ארוחת צהריים ומפגש עם מנכ"ל האחוזה, התקשרו 03-9626211 מספר המקומות מוגבל. להרשמה לחצו כאן 

מהו הדבר המאתגר והחשוב ביותר למנכ"ל דיור מוגן? 

הדבר המשמעותי ביותר עבורי כמנהל הוא שההצלחה שלנו תבטא את רמת שביעות רצון הלקוחות-דיירים שלנו: בית חם, מעבר לקהילה חברתית מעצימה ועוטפת, איכות חיים, שקט נפשי ושירות יוצא מן הכלל של צוות העובדים.

במה מתמקדת ההשקעה שלכם מעבר לדירות מגורים חדישות?

בביטחון פיסי, רפואי וחברתי!

שני הראשונים ברורים מאליהם ומהווים חלק מוטמע ואינטגרלי מבית הדיור המוגן. לא כולם מבינים זאת אך הביטחון החברתי הוא הערך המוסף החשוב ביותר של החיים בדיור המוגן.

הבדידות מנוונת ומובילה לסימפטומים של דיכאון וחוסר שביעות רצון, תוך איבוד הכישורים החברתיים. כל אלה משפיעים מן הסתם על המצב הבריאותי, איכות החיים ויותר מכך, על   תוחלת החיים.

אחוזת ראשונים עונה על כל אלה ועוד, בזכות קהילה תוססת ואינספור פעילויות  תרבות, ספורט, אומנות, קהילה וחברה, אשר יוצרים איכות חיים לאנשים שבחרו לחיות בקהילה  חברתית תוססת.

מחקרים אחרונים מוכיחים כי חיי חברה פעילים ומגוונים  שומרים  על מיומנויות קוגניטיביות מגוונות ותורמות לתחושת ערך עצמי גבוה.

אחוזת ראשונים דיור מוגן, אזרחים ותיקים

אחוזת ראשונים דיור מוגן, אזרחים ותיקים

מהו היחוד של אחוזת ראשונים כדיור מוגן? מה מציעה אחוזת ראשונים שאין לאף דיור מוגן אחר? 

אחוזת ראשונים כ 60,000 מ"ר של מרחב ענק ופינות מגוונות: פארק מוריק, עם פינות ישיבה, מרפסות שמש, מסעדה, אולמות ספורט, לובי, מועדון חברים, חדרי חוגים, בריכת שחיה, חדר כושר, חוגים לכישורי תקשורת ודיגיטל, חוגים לשימור זיכרון וקוגניציה, חוגים אמנותיים, חברתיים ועוד.

עודד מציין: הייחודיות של אחוזת ראשונים היא בקומפלקס אחד. מבנה שכולו בבעלות וניהול אחוזת ראשונים, המרכז המסחרי עם חמישים בתי עסק ביניהם: בית מרקחת, דואר, סופר מרקט, מסעדות, בתי קפה. בעצם כל השירותים שהאדם צריך, לצד מרכז רפואי מתקדם. במדיקל סנטר 3 קופות חולים הגדולות בישראל לשירות הדיירים: קופת חולים כללית, מאוחדת ומכבי, כמו כן מרפאות רופאים מומחים ואפילו מכון דימות קטן. מעבר לכך אחוזת ראשונים ממוקמת במקום מרכזי, קרוב לחוף הים, לצד מרכזי התרבות והבידור, ומשרדי ממשלה בעיר. 

אחוזת ראשונים, אזרחים ותיקים, דיור מוגן

אחוזת ראשונים, אזרחים ותיקים, דיור מוגן

כיצד יוצרים קהילה חברתית תוססת?

כל דייר חי בקהילה. מחד, באפשרותו לסגור את דלת דירתו באחוזה ולחיות בפרטיות מלאה. מאידך הוא יכול להנות משפע הפעילויות ואפשרויות לאינטראקציות חברתיות ולהיות חבר פעיל, משפיע ותורם בקהילה . הדיירים האחוזה נפגשים עם ילדים ונערים מבתי ספר, חיילים, קב' אוכלוסייה מגוונות עם צרכים מיוחדים ואחרות ותורמים מניסיון החיים והידע שצברו במהלך חייהם. במקביל הם יוצרים לעצמם קבוצות חברותא בהן הם נתרמים זה מניסיונו של האחר, לוקחים אחריות על קליטת דיירים חדשים, על יחסי שכנות טובה ויוצרים אין ספור יוזמות נפלאות למצבי קרבה והכרות.

האם הבחירה בדיור המוגן תעלה ביחס ישיר לעליה בתוחלת החיים?  

כיום, כשלושה אחוזים בלבד מתוך האוכלוסייה המבוגרת בישראל מתגוררים בבתי דיור מוגן. העלייה בתוחלת החיים והרצון לשפר את איכות החיים גם בגיל השלישי, מגדילים  את מאגר האוכלוסייה הרלוונטית, שרבים מתוכה שואפים לשמור על רמת חיים גבוהה ועצמאית. מספר המתגוררים בבתי דיור מוגן יגדל ללא ספק, ואחוזת ראשונים ערוכה להעניק להם את השירות והתנאים המעודכנים והטובים ביותר.

אחוזת ראשונים דיור מוגן, אזרחים ותיקים

אחוזת ראשונים דיור מוגן, אזרחים ותיקים

*מוזמנים לפגוש את נציגי האחוזה בכנס האזרחים הוותיקים באילת בין ה 14-17-1 לפרטים לחצו. 

*עודד מור, מנכ"ל אחוזת ראשונים בן  65, אקדמאי מוסמך  ביעוץ ארגוני מאוניברסיטת תל אביב ולימודים בטכניון.  בעבר שימש בתפקידים בכירים בענף המלונאות, ביניהם  ניהול בתי מלון ומנכ"ל התאחדות המלונות בתל אביב וכיהן שנים ארוכות כמנהל האדמיניסטרטיבי של שלוחות רשת בתי החולים של "אסותא". הריאיון  עמו מתקיים לקראת כנס האזרחים הוותיקים באילת הנערך בימים אלה.

לרישום עבור סיור ואירוח באחוזה, אשר כולל בוקר מוזיקלי מהנה, מופע שירים של הזמרת מיקי זהבי וארוחת צהריים ומפגש עם מנכ"ל האחוזה 03-9626211

Webp.net-gifmaker (3)

תגיות: , , , , ,

אין תגובות

התגובה הראשונה יכולה להיות שלך

השארת תגובה