האזרחים הוותיקים זוכים להיות כוכבי ברלין ! טיול שאסור לפספס.

תירות טיולים וכנסים — מאת בתאריך 8 בפברואר 2012 15:39

טיול בברלין שאסור לפספס! להלן תוכנית הטיול.

(8 ימים/7 לילות), בסיס ארוחת בוקר

יום 1. תל אביב – ברלין ניפגש בנתב"ג ונטוס לברלין, בירת הרפובליקה הגרמנית, שמתחילה להציב עצמה במקום נכבד ברשימת הערים המתויירות בעולם. אחרי הנחיתה נצא לסיור פנורמי להיכרות ראשונית עם העיר. בערב, אפשרות לסיור לילי בעיר המוארת (בתחבורה ציבורית).

יום 2. ברלין ואתרי הנצחת היהודים. את היום נקדיש לברלין, ששרידי החומה, שבליבה, הם זכר להיותה בעבר, הלא רחוק, סמל להפרדה בין מדינות הגוש הקומוניסטי למערב. העיר משלבת ארכיטקטורה מודרנית עם סגנונות בניה עתיקים תוך הקפדה על תכנון עירוני. כמו כן, נסייר באתרי ההנצחה הייחודיים ליהודים. נתחיל את סיורנו בשני אתרי הנצחה לעם היהודי: הרציף ה-17 ואזור שיינברג. נמשיך בסיור פנורמי, שיכלול את האתרים המרכזיים בעיר. נבקר בשער ברנדנבורג, האתר המפורסם ביותר של העיר. נעבור בשדרת אונטר דן לינדן – שדרת עצי התרזה, נראה את האנדרטה המרשימה לזכר קורבנות השואה, פרי תכנונו של האדריכל אייזנמן. בהמשך, נראה את מגדל הטלוויזיה – סמלה המסחרי של מזרח ברלין. לא נחמיץ את בנין הרייכסטאג, בנין האופרה, יד הזיכרון לצבא הסובייטי, אוניברסיטת "הומבולדט" וכמובן שדרת קודאם היוקרתית.  נמשיך את היכרותנו עם ברלין ונסייר באזור ה- MITTE –  לב ליבו של החלק המזרחי של העיר ואזור המרכז החדש ובו ריכוז של מוזיאונים וגלריות. נתחיל בכיכר אלכסנדר פלאץ,  שהייתה בעבר ליבה של גרמניה הסוציאליסטית, נמשיך לאורך נהר השפריי ונצפה בברלינר דום, הקתדרלה של ברלין, שנבנתה בתחילת המאה שעברה בסגנון הרנסאנס האיטלקי. נמשיך לאי המוזיאונים, שהוכר ע"י אונסק"ו כאתר מורשת תרבות עולמי.בערב נוכל לצאת (בתחבורה ציבורית)  לרובע חיי הלילה ניקולאי ספירטל.

יום 3. ברלין – פוטסדאם נצא לטיול לעיירה פוטסדאם, בירת מחוז ברנדנבורג, בה נמצא אחד הארמונות היפים באירופה  "שלוס סנסוסי" (ארמון "אין הדאגות"), שנבנה בהזמנתו של פרידריך הגדול ומהווה חיקוי לפאר הצרפתי, אותו העריץ כל כך. נצפה בארמון ובגנים היפהפיים. נמשיך ל"ואנזה" ונבקר בוילה, שעל שפת האגם, בה התקיימה ועידת ואנזה, שהחליטה  על "הפתרון הסופי". בתום הביקור נחזור למלוננו. בערב, אפשרות לצאת (בתשלום) למופע קברט.

יום 4. ברלין – לייפציג.לאחר ארוחת הבוקר נסע דרומה לביקור בעיר לייפציג – היא העיר הגדולה ביותר במדינת סקסוניה שבגרמניה והעיר ה-13 בגודלה בגרמניה. לייפציג מונה מעל 500,000 תושבים ויש לה עבר מפואר של מרכז ירידים וסחר, בעיקר בשל מיקומה האסטרטגי החשוב. זוהי עירם של יוהאן סבסטיאן באך, כמו גם פליקס ברתולודי מנדלסון ויוצרים אחרים. כאן גם נהג לשבת ולכתוב גתה, כנראה בהשראת הבאר בו ישב, הקרוי מפיסטו. העיר ידועה גם בשם "עיר הגיבורים", שכן מכאן יצאה הקריאה לפורר את חומת ברלין ולאחד את גרמניה. נראה את תחנת הרכבת העתיקה (Hauptbahnhof), בניין מדהים מתחילת המאה ה-20, נמשיך לבקר בכיכר השוק  (marketplatz)  הממוקמת בין רחובות הקניות והבילויים פטרשטראסה (   (Petersstraße

ו-גרימאיישה שטראסה (Grimmaische Straße ) , נראה את כיכר בית העירייה-בניין רנסנסי המשמש היום כמשכנו של מוזיאון ההיסטוריה של העיר (Stadtgeschichtliches Museum ) . המוזיאון המרתק מציג את ההיסטוריה של לייפציג מימי הביניים ועד לימינו אנו. נראה את בניין האוניברסיטה. נבקר גם ברובע היהודי ( Judengasse ). לייפציג התברכה בהרבה מבנים היסטוריים אותם נראה במהלך הסיור בעיר.  בתום הסיור נשוב למלוננו.

יום 5. דרזדן היום ניסע לביקור בדרזדן, בירת מחוז סקסוניה, על נהר האלבה. העיר הברוקית היפה ביותר של מזרח גרמניה, שנהרסה במהלך מלחמת העולם השנייה ונבנתה מחדש תוך שימור השרידים והמבנים ההיסטוריים, בה ניתן כיום לראות ארכיטקטורה מרשימה ומסורת עתיקת יומין. נראה את "מצעד האצילים, המתוארים בפסיפס ענק, את בית האופרה, אחד המפוארים והחשובים באירופה ונטייל ברובע העתיק  ובמדרחוב של העיר. חזרה לברלין בשעות הערב.

יום 6. ברלין היום נצא לטיול לעיר וויטנברג עירו של מרתין לותר מייסד התנועה הנוצרית הרפורמית. נטייל ברחובותיה הציוריים של העיר, נראה את ביתו של מרטין לותר ואת הכנסיה בה הטיף, משם נמשיך לפארק וורליץ המרהיב על שפע האגמים והגנים שב, נשוט לאורך התעלות ונצפה במבנים המעניינים בתוכו.

יום 7. ברלין בבוקר נצא לביקור בקו התפר בין "מזרח ומערב" במתחם "הטופוגרפיה של הטרור", שם שכנו מרתפי הגסטאפו. נבקר במוזיאון היהודי, המתעד את  יהדות גרמניה. נמשיך לאורך תוואי החומה לאורך פרידריך שטארסה עד הגיענו ל"צ'ק פוינט צ'רלי" – נקודת המעבר המרכזית בין שני חלקי העיר. משם נמשיך מזרחה לאזור היהודי "אורייננבורגשטראסה" וסביבתו, בית הכנסת העתיק, האקשר מארקט, והאקשהוף עם החצרות המדהימות. אחה"צ, חופשי להשלמת הביקורים וקניות.

יום 8. ברלין – תל אביב העברה לשדה לטיסה לתל אביב

מחיר לאדם בחדר זוגי –     1145$

 

 

מחיר הטיול כולל:

כרטיס טיסה בטיסות שכר (ת"א-ברלין-ת"א)

אכסון במלונות מדרגה ראשונה

כלכלה: ארוחות בוקר

אוטובוס תיירים נוח וממוזג לביצוע התוכנית

ביקורים וסיורים כמפורט במסלול

מלווה קבוצה ישראלי

מס נמל, היטל ביטחון ודמי רישום

טיפים לנותני שירותים בחו"ל (למעט סבלות וטיפ למדריך מהארץ)

מחיר הטיול אינו כולל:

ביטוח רפואי/מטען, התייקרות דלק מעת לעת כפי שיפורסם ע"י חברות התעופה והוצאות אישיות.

 

להזמנות יש לפנות למזכירת העמותה לקידום אזרחים וותיקים מור גרינברג, בטלפון: 03-6423188.

תגיות: , , , , , , , , , , , , , , ,

אין תגובות

התגובה הראשונה יכולה להיות שלך

השארת תגובה