דיור מוגן ויתרונותיו

משפטי — מאת בתאריך 29 במאי 2014 10:43

לבני גיל הזהב יש לעיתים קרובות צרכים מיוחדים כשזה נוגע לנושא הדיור. בכל מקרה, חשוב שהמגורים שלהם יהיו בטוחים, נוחים ותומכים.

ואכן, הדיור המוגן מעוצב ונבנה במיוחד לאנשים מבוגרים וכולל את כל התכונות שהם באמת צריכים ומשתוקקים להם. מבוגרים עצמאים ובריאים יכולים אמנם להמשיך להתגורר בביתם הפרטי, אבל אין ספק שהדיור המוגן מספק להם יתרונות שיאפשרו להם איכות חיים טובה יותר.

אבטחה מפני איומים

מאחר שאנשים מבוגרים הם לעיתים קרובות פגיעים יותר לאיומים שונים, לעומת שאר האוכלוסייה, הדיור המוגן שומר על ביטחונם ומעניק להם ולבני משפחותיהם שקט נפשי.

בבית, המבוגרים נאלצים להתקין מנעולים ואזעקות, סורגים על החלונות והדלתות, ותקשורת למוקד שמירה, לשם הגנה. הם צריכים גם לדאוג לתאורה באזורים שנמצאים מחוץ לבית, כדי להרתיע גנבים ותוקפים פוטנציאליים.

דיור מוגן כשמו כן הוא – בית שמגן על הדיירים מפני האיומים שאורבים להם שם בחוץ. בנוסף, דיירים בדיור מוגן זוכים להשגחה ולטיפול 24 שעות ביממה, כך שאם חס וחלילה ייפלו, או יזדקקו לעזרה בשעת חירום, הם יקבלו אותה במהירות ובמסירות.

בית מעוצב בהתאם לצרכי בני גיל הזהב

בדיור מוגן העיצוב לוקח בחשבון את צרכי הדיירים. אם יש הכרח במדרגות, הן יהיו רחבות עם עלייה מתונה ומעקה שעליו יוכל הדייר להישען בעת העלייה או הירידה במדרגות. גם יחידות הדיור מעוצבות כך שיתאימו לאוכלוסיית הגיל השלישי, ובעיקר המטבחון ואזור השירותים והמקלחת (דלפקים נוחים וברים באזור הרחצה והאסלה). כל אלה על מנת למנוע מעידות שכל כך שכיחות בקרב אנשים מבוגרים.

מיקום נוח

יתרון מובהק של דיור מוגן הוא המיקום הנוח, ליד מרכזי קניות, קופת חולים, מרכזי בידור ועוד. הדיירים נמצאים במרחק הליכה ממרכז העניינים. בדרך כלל דיור מוגן נמצא גם בקרבת מקום לתחבורה ציבורית, כך שאם יש צורך להשתמש בה, זה קל ואפשרי.

אמנם, מגורים בסביבה שבה יש מבוגרים נוספים, עדיפים במקרים מסוימים. עם זאת, קצת גיוון בתמהיל של השכונה חשוב אף הוא. תערובת של גילאים וסגנונות חיים יכולה לספק לדיירי הדיור המוגן הנאה שנובעת מאינטראקציה עם ילדים ועם משפחות צעירות, ולהפך.

תחזוקה בחינם

דיור מוגן מעניק לדיירים תחזוקה בחינם כך שחייהם יהיו בטוחים ונוחים. צוות הדיור המוגן מטפל בכל תחזוקת הפנים והחוץ כולל החלפת נורות, תיקון ריהוט שנשבר או כיסוח הדשא בגינת המבנה. בדירה פרטית המבוגרים צריכים לדאוג לכל אלה בעצמם.

ארוחות מזינות

דיירים בדיור המוגן לא צריכים לדאוג לקניית מצרכי אוכל או לבישול ארוחות. בחדר האוכל הם נהנים מארוחות איכותיות ומזינות שמתאימות במיוחד לאנשים מבוגרים.

חיי קהילה ופעילויות

דיור מוגן שולף את המבוגרים מחיי הבדידות המאפיינים כה רבים מהם. הדיור המוגן מציע חיי קהילה ערניים ומגוון של פעילויות בתחומים שונים כמו ספורט, שחיה, אומנות, שחמט, קולנוע, הרצאות בנושאים שונים ועוד. בנוסף, דיור מוגן יוקרתי ואיכותי מעמיד לרשות הדיירים מתקנים ואביזרים כמו בריכת שחייה, חדר כושר וספא.

כל אלה מבטיחים לדיירי דיור מוגן איכות חיים עשירה, חיונית, מגוונת ומעניינת, ונותנים למבוגר סיבה טובה לקום בבוקר ולצאת מהמיטה.

*מאמר זה נכתב ע"י הצוות התומך מבית גיל פז המעניק דיור מוגן יוקרתי לאוכלוסיית גיל הזהב.

תגיות: ,

אין תגובות

התגובה הראשונה יכולה להיות שלך

השארת תגובה