בעיות שמיעה אצל מבוגרים

בריאות, כללי — מאת בתאריך 4 בדצמבר 2016 12:23

מתי מתחילות בעיות שמיעה ומהם הפתרונות?

עם השנים הנפש שלנו מתרחבת, הניסיון שלנו גדל, היכולת שלנו ליהנות משתבחת ואיתה גדלה גם רמת האושר, הגוף במקביל צובר חוויות, ובנוסף להתבגרות הטבעית שמתרחשת בכל אורגניזם חיי, הגוף שלנו גם רושם וזוכר את כל מה שהוא חווה. עם השנים, החוויות הללו צפות ונושאות עמן את השפעותיהן, שלרוב מוחשיות יותר ככל שחולף הזמן.

%d7%91%d7%a2%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%a9%d7%9e%d7%99%d7%a2%d7%94

בעיות שמיעה אצל מבוגרים

אנשים רבים חווים בעיות שמיעה עם הגיל. במקרים רבים בעיות אלה הן כאן כדי להישאר, ובעוד שרבים מזניחים את שיבושי השמיעה שלהם באמונה שמדובר על שיבוש נקודתי, בפועל מדובר על ביטוי לבעיה שהיעדר טיפול ותמיכה הולמת רק יחריפו אותה.

 

כדאי לדעת שמעבר לפגיעה באיכות החיים, ירידה באיכות השמיעה שאינה מקבלת טיפול עלולה להחריף עם הזמן.

בסביבות גילאי הארבעים מתחילה לרדת איכות השמיעה בהדרגה באופן טבעי אצל רוב האנשים. ישנם שני סוגים של פגיעה, עצבית והולכתית. פגיעה עצבית של איכות השמיעה היא פגיעה בתאי העצב אשר נמצאים באוזן הפנימית. את האוזן מחלקים לשלושה חלקים, האוזן החיצונית שזהו החלק שכולל את האפרכסת עד לעור התוף, האוזן התיכונה שמצויה מאחורי עור התוף, וממנה יוצאת עצם המתחברת לאוזן הפנימית, החלק השלישי של האוזן בו מצויים תאי העצב. פגיעת שמיעה עצבית הינה פגיעה בתאי העצב והיא מהווה את עיקר הגורמים להפרעות שמיעה אצל מבוגרים.

הירידה הטבעית שמתרחשת באיכות השמיעה לרוב לא פוגעת באיכות חייו של האדם וביכולתו לתקשר עם הסביבה במהלך שנות הפוריות, ובממוצע עד גיל 65, כאשר ביטויה מתחילים להפציע מאוחר יותר ואז מתחילים לבוא לידי ביטוי קשיי תקשורת, מגבלות סביבתיות ועוד.

נוסף למהלכו הטבעי של הטבע גורמים נוספים כמו גנטיקה, פגיעות, חשיפה לרעש קיצוני ונטילת תרופות מסוימות מהווים גורמים מהותיים לפגיעה באיכות השמיעה. חשיפה לגורמי סיכון לאורך השנים הינה בגדר נזק מצטבר.

איך פותרים בעית שמיעה?

נזק תחושתי עצבי לשמיעה הוא ככלל בלתי הפיך, אך ניתן להאטה, בלימה ולעיתים אף למידה מסוימת של שיקום. מעל כל זאת, והחשוב ביותר הוא שנזק עצבי לשמיעה ניתן לגישור. מכשירי שמיעה אשר קיימים כיום בשוק בגיוון מכובד ביותר מספקים מענה פנומנאלי שמאפשר לא רק לגשר על הקושי השמיעתי אלא מספק חוויה ברמה מאד גבוהה, עם דיוק צלילי והתאמה לאורחות חייו של המשתמש.

בדיקה במכון שמיעה תוכל לשקף תמונת מצב ולאפשר התאמה של מכשיר שמיעה בהתאם למצב הספציפי, תנאי החיים, נוחות ופרמטרים שונים שרלוונטיים לבחירת מכשיר שמיעה.

למידע נוסף ניתן לפנות להתייעצות באחד מסניפי אודיו מדיק להתאמת מכשיר שמיעה.

לסיכום, היו ערניים. נזקי שמיעה יכולים להתרחש בכל שלב, הם מצטברים ולרוב בלתי הפיכים. איתור הבעיה וטיפול בה תאט את ההחמרה ותאפשר פתרון איכותי, אסתטי, מוסווה אם תרצו, ובעיקר כזה שיאפשר לחזור לשמוע ולתקשר באופן שוב בלי מגבלות.

 

 

תגיות: , , ,

אין תגובות

התגובה הראשונה יכולה להיות שלך

השארת תגובה