אימון כושר למוח עשיתם היום כבר?

בריאות, כללי, צרכנות — מאת בתאריך 18 ביוני 2018 23:26

אוהבים את עצמכם? נראים ומרגישים נפלא לגילכם. שומרים על תזונה, כושר גופני ופעילות ספורטיבית, אבל הזיכרון והיכולות הקוגניטיביים, לא משהוא, זה הזמן לשפר את הביצועים והיכולות בחדר כושר למוח. הכירו את מועדון בריין טריין (brain-train)

תוחלת החיים ארוכה יותר, הרפואה מתקדמת, רובנו נראים נפלא, משקיעים בכל הדרכים ליהנות מאיכות חיים. אך באופן טבעי, בלתי נשלט וללא הודעה מוקדמת, מתרחשת ירידה ביכולות הקוגניטיביות? מה לעשות?

להתאמן! לשפר את הביצועים, בכל האמצעים!  

מסתבר שכמו שהגוף מתחזק ושומר על גמישותו בכל גיל, אם עוסקים בספורט, גם המח, בתנאי גירוי מסוגל לשפר יכולות תפקוד, או לפחות להאט את הנסיגה.

www.brain-train.co.il 

brain-train – בריין טריין, מכון כושר למוח

לאחרונה, ביקרתי במכון כושר לאימון קוגנטיבי של המוח, מרשת מועדוני בריין טריין. התחושה היא של בילויי ומפגש חברתי במועדון משחקים, ויחד עם זאת, מאתגר. המכון מציע מגוון רחב של תוכנות מחשב ייעודיות, אשר פותחו ע"י חוקרים ומוחים בתחום הקוגניציה. כולם מתמקדים במטרה אחת, לסייע בשיפור סוגי הזיכרון השונים, קשב וריכוז, תהליכי עיבוד, תפיסה מרחבית, מהירות תגובה, הפנמת מידע. התרגילים ורמת הקושי של האימון מותאמים באופן אישי, לכל מתאמן בהתאם לצרכיו ויכולותיו הקוגניטיביים.

השדה המדעי והרפואה המתקדמת, הצליחו אמנם חלקית לפענח את המוח האנושי, אך כל אופציה לשיפור, ברוכה ומומלצת.

אלי גל, היזם והבעלים של הרשת, מציג מחקרים רפואיים, אשר הצביעו על עיכוב תהליך הידרדרות קוגניטיבית טבעית לאחר השקעה באימון המוח. שיטת אימון אלו פועלים למען איכות חיים של החלק המהותי בגופנו ואולי החשוב ביותר – המוח. כאן המקום להמליץ גם לכם להירשם למכון הכושר למוח.

בספרות המתמקדת באורח חיים בריא, בתקופה הפוסט מודרנית שלנו, לא מתייחסים ליכולת טיפוח המוח, הגיע הזמן והמקום לשנות את סדר היום הציבורי. כל זאת, בניגוד לגישה הקלאסית שרווחה בעבר, בקרב הקהילה המדעית במשך שנים ארוכות, לפיה, המוח מכונה המתבלה עם השנים. כיום הגישה הנוירופלסטית מתנגדת לתזה בטענה כי תאי מוח חדשים, נוצרים כל הזמן, אלו יוצרים ביניהם קשרים חדשים. יתרה מכך, המוח גמיש גם בגיל בוגר, גמישותו מהווה חומת מגן מפני הידרדרות קוגניטיבית, ככול שנקדיש לאימון, ושיפור התפקוד הקוגניטיבי כך נשפר את איכות חיינו.

brain-train, בריין טריין, מכון כושר למוח 

brain-train, בריין טריין, מכון כושר למוח

מהן הדרכים לשמירת תפקוד המוח ? 

*למידה – קורס אקדמי, ספר לימוד, למידת שפות וכד', אחת האפשרויות הפרקטיות, טיולים בחו"ל המחייבים לימוד שפות.

*תזונה מאוזנת, עם כל אבות המזון. לצד שתייה מרובה.

*פעילות גופנית. לשיפור הגמישות, לב ראיה, סיבולת, קוארדינציה.

*שינה איכותית ועמוקה, ללא הפסקות נשימה. ללא נחירות המאלצות קימה מרובה.

*אימון קוגניטיבי לתפקוד המוח, שיפור הזיכרון. 

משחקי חשיבה, משחקי וידאו/ מחשב –  לשיפור יכולות רבות במוח, באמצעות חידוד הקשב והריכוז, פיתוח היכולת לבצע כמה משימות במקביל (מולטי טאסקינג). בריין טריין

לסיום, איך אפשר בלי להזכיר את המובן מאליו: אהבה עצמית, חיוך רחב, הפסקה לנשימה עמוקה ושחרור מעומס ודאגה.

כושר למוח, מכון בריין טריין brain-train

מכון כושר למוח,  בריין טריין brain-train

 

לסיכום, אנו נוטים להזניח את מוחנו. טעות לחשוב כי המוח ממילא פעיל מעצמו ואין לנו שום השפעה או שליטה עליו. המודעות להבין שיש לנו היכולת לשלוט  לדאוג ולטפל במוח, תקנה לנו ארשת בטחון ושליטה על חיינו. המוח האיבר בעל ההשפעה האדירה על כל הפעילויות שלנו בין אם היא מוטורית, רגשית או מחשבתית. זה הזמן לכושר בבריין טריין( brain-train ) בדיוק כפי שאנו דואגים לתפקוד תקין של שאר גופנו.

חדר כושר למוח. brain-train

לפרטים נוספים ולרשימת הסניפים בארץ: www.brain-train.co.il 

בטלפון  09-7710036

 

תגיות: , , , ,

אין תגובות

התגובה הראשונה יכולה להיות שלך

השארת תגובה